Meelespea

Mida jälgida, kui valite endale suitsutoru või plekist moodulkorstnat?>

  1. Mõelge läbi, millise küttekehaga korsten ühendatakse – olenevalt kütteseadmest tuleb valida sobiv suitsutoru või korsten. Sobivuse määrab eelkõige küttekehast väljuva gaasi temperatuur ja tulevikus kasutatav kütus.

    1. Kui kütteks on kütteõli või gaas. Antud kütteliikide eripäraks on madal suitsugaasi temperatuur. Madalatemperatuurilist suitsugaasi väljastavate kütteliikide kasutamise korral tekib korstna suitsulõõri sisepinnale happeline kondensaat. Happe kontsentratsioon kondensaadis on sellises situatsioonis piisavalt kõrge, et hakata söövitama nt kivikorstna konstruktsioone.
    2. Tänapäeva puidu baasil töötavad keskküttekatlad, kaminad ning ahjud on väga ökonoomsed. Nende poolt väljastatav suitsugaas on samuti madala temperatuuriga ning jõudes korstna suitsulõõri, võib veeauru sisaldav suitsugaas korstna suitsulõõri sisepinnale kondenseeruda. Tekkinud kondensaatvesi imendub korstna-konstruktsiooni, kus ta talvel miinuskraadide juures jäätub ning järgmisel kütmisel jälle sulab. Sellised külmumise ja sulamise tsüklid mõjuvad halvasti korstnakonstruktsioonidele.
  2. Korstna suitsulõõr peab olema väga kuumakindlast materjalist, et vastu pidada ekstreemsetes tingimustes (näiteks pigipõleng umbes 1000 kraadi juures).

  3. Suitsulõõr peab olema happekindel, et selle kaudu saaks väliskeskkonda juhtida õli- või gaasikatlast tulevat suitsugaasi.

  4. Korstna suitsulõõri ja kandekonstruktsiooni vahel peab olema sobiv isolatsiooni kiht. Isolatsioonimaterjaliks on meil anorgaanilise sideainega spetsiaalne kuumuskindel kivivill, mis hoiab ära korstna välispinnatemperatuuri tõusu ohtlikule tasemele pigipõlengu korral. Lisaks võimaldab kivivill suitsulõõril väliskihist sõltumatult vertikaalselt paisuda. Tänu isoleerivale kivivillale tekib minimaalselt kondenseerumist korstna suitsulõõri sisepinnale.

  5. Loomulikult peab plekkkorsten olema pikaealine ja tagama hea tõmbe (piisavalt kõrge, sileda sisepinna ja ümmarguse ristlõikega, et tekiks vähem õhupööriseid)

Meie ettevõttes kasutatakse vaid kõrgema kvaliteediga kuumuskindlusega materjale. Et vältida happeliste aurude ja niiskuse levikut suitsulõõrist välja, kasutatakse metallmoodulkorstnate valmistamiseks ainult keevitustehnikat. Lisaks keevitatakse kõik mooduldetailid omavahel paigaldamise ajal kokku, tänu millele tekib kindel kandekonstruktsioon.

 

Torniveere, Reola, Ülenurme vald, 61701 Tartumaa; GSM: 56 4949 41, e-post: info@plekk-korsten.ee