Tooted

Iga korsten peab vastama eesmärgile, mille jaoks ta püstitatakse. Olgu tegu kamina või aurukatlaga, peab see suutma ära juhtida kogu üleliigse kuumuse ning heitgaasid.

Juuresoleval joonisel on kujutatud plekk-korstna skemaatiline ristlõige.

Korstna südamikuks on paksem roostevabast terasplekist toru (C), mis on vastupidav nii kuumusele kui ka korrosioonile, tagades sel viisil korstnale pika eluea.

Südamikku ümbritseb enamasti kivivill (B), mis täidab termoisolaatori ülesandeid. Sel moel välditakse kuuma suitsutoru kokkupuudet süttimisohtlike materjalidega (näit. puitmajades), aga ka võimalust, et keegi end kogemata kõrvetab. Kivivill peab taluma vähemalt 1000 ˚C temperatuuri.

Kivivilla ümbritseb omakorda õhem, vajadusel värvitud plekk (A), mis kaitseb seda väliskeskkonnamõjude (tuul, vihm, niiskus) eest ja on ka dekoratiivse eesmärgiga. Katteplekk saab olla ükskõik, mis värvi, mida pakub meie lehtmetalli tarnija Ruukki.

Kuna iga kliendi vajadused on erinevad, ei ole me siinkohal esitanud tootekataloogi, vaid pigem näitlikustanud senini tehtud töid. Teie korsten valmib käsitööna just selline, nagu on Teile vaja.

Et näha varem valminud töid, vaata siia.

 

Torniveere, Reola, Ülenurme vald, 61701 Tartumaa; GSM: 56 4949 41, e-post: info@plekk-korsten.ee